Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie -19.06.2022 r.

Dwunasta Niedziela Zwykła

1.Dziś przypada Dwunasta Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. 

 

2.Dziękujemy Wspólnotom z naszej klasztornej parafii, które przygotowywały dekoracje ołtarzy na  procesję w Uroczystość Bożego Ciała: przy DPS: Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej, LSO i Grupie Biblijnej Św. Hieronima, na placu przed kościołem: Członkom Straży Grobu Pańskiego. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich ministrantów, lektorów, całej służby liturgicznej, osób niosących chorągwie, feretrony i inne znaki religijne oraz dziewczynek sypiących kwiatki, a także do Was Nasi Zacni Parafianie i Mieszkańcy Łęczycy, za Waszą modlitwę i obecność, która była wyrazem wiary i miłości  do Boga, w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy Policji za zabezpieczenie trasy  procesji. Serdeczne „Bóg zapłać” składamy, na ręce Przewielebnego Księdza Dziekana, proboszcza parafii farnej, Czcigodnym Kapłanom z parafii św. Andrzeja Apostoła, którzy w tym roku poprowadzili procesję, …. Za wszelkie dobro i pomoc Wszystkim Wam niech Bóg hojnie wynagradza swoją łaską.

 

3.Trwa Oktawa Bożego Ciała. Podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 18.00 procesja eucharystyczna przed naszym kościołem. Zakończenie Oktawy odbędzie się w czwartek, 23 czerwca. Po Mszy Świętej rozpoczynającej o godz. 18.30 z naszej świątyni wyruszy procesja, która zakończy się przy kościele św. Andrzeja. Prosimy Rodzinę Żywego Różańca, Franciszkański Zakon Świeckich i Koło Przyjaciół Radia Maryja oraz Franciszkańską Młodzież Oazową i Liturgiczną Służbę Ołtarza o przygotowanie ołtarzy.

Do uczestnictwa  w nabożeństwach czerwcowych, procesjach przy naszej świątyni z racji Oktawy Bożego Ciała, Mszy Świętej kończącej Oktawę i udziału w procesji do czterech ołtarzy ulicami naszego miasta zapraszamy WSZYSTKICH PARAFIAN, w sposób szczególny Członków Grup Parafialnych, dzieci komunijne i rocznicowe wraz z całymi rodzinami.

W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. W czasie Mszy Świętych będziemy się modlić w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

 

4.W piątek, 24 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe zakończy procesja eucharystyczna. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

5.Najbliższy piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców ze  Szkoły Podstawowej nr 3  na Mszą Świętą  o godz.8.00, podczas której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

 

6.W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca.

 

7.Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 23 lipca br.. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przy wejściu do kościoła. Koszt to 60 zł., zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

 

8.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

 

9.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do domu Ojca + Krystyna Skonieczko. Niech dobry Bóg przyjmie ją do niebieskiej ojczyzny. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ….

 

                                   ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE ..