Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie -04.09.2022 r.

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła

1.Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci       i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

 

2.Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji dzisiejsze Msze Święte kończy  wystawienie, adoracja   i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Od godz. 17.00 Wystawienie i adoracja …… Na to osobiste spotkanie z Naszym Zbawicielem w szczególny sposób zaprasza Franciszkański Zakon Świeckich.

 

3.Jutro, w poniedziałek 5 września podczas Mszy Świętej wieczornej o godz.18.30 pomodlimy się  w intencjach, które przedłoży Bogu Wspólnota Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

4.W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msze Święte ze Słowem Bożym tego dnia o godz. 7.00; 8.00 i 18.30. Błogosławieństwo ziarna siewnego podczas każdej Mszy Świętej.

 

5.Młodzież przygotowującą się  do Sakramentu Bierzmowania, które odbędzie się 4 października br., zapraszamy na Eucharystię, która będzie jednocześnie pierwszym spotkaniem po wakacjach   w przyszłą niedzielę 11 września na godz. 15.00. Natomiast za tydzień o godz. 16.00 Msza Święta   i spotkanie formacyjne dla Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

6.Taca z najbliższej niedzieli przeznaczona jest na spłatę chorwackiego urządzenia powstrzymującego wodę penetrującą  ściany naszej świątyni. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelki dar na ten cel.

 

7.Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają:  ODB; FMO; Liturgiczna Służba Ołtarza dzieci i młodzieży; Parafialny Zespół Charytatywny; Wspólnota Biblijna św. Hieronima; Rodzina Żywego Różańca; FZŚ; Koło Przyjaciół Radia Maryja; Grupy Uzależnionych; Straż Grobu Pańskiego – serdecznie zapraszamy! 

 

8.Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz Państwu uczestniczącym w niedzielnej Eucharystii dzisiaj w naszej świątyni życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.  

 

9.W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie: ++ Janusza Marchewę; Czesławę Przybyła; Grzegorza Żelechowskiego i Stanisława Krysińskiego.  Niech nasza modlitwa pomoże zmarłym w pełni oglądać Boże oblicze w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

 

                                        ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE ….