Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie -25.09.2022 r.

Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła

1.Od dzisiejszej niedzieli, po wakacyjnej przerwie, na godz. 11.30 w sposób szczególny zapraszamy dzieci, na Mszę Świętą ze Słowem Bożym dla nich.

 

2.Ponawiamy ogłoszenie, że spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych odbędzie się jutro,           w poniedziałek, 26 września o godz. 19.00. 

 

3.We wtorek, 27 września o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę Świętą dla osób uzależnionych  i ich rodzin. Po Mszy Świętej miting otwarty dla wszystkich zainteresowanych tematyką uzależnień na salce w korytarzu klasztornym.

 

4.Od najbliższego też wtorku, 27 września można już zamawiać Msze Święte na rok 2023.

 

5.W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

 

6.W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Jest święto patronalne istniejącej i posługującej w naszej parafii Grupy Biblijnej.

 

7.W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 18.00. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.

 

8.Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

 

9.W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.00 rano – serdecznie zapraszamy!

 

10.W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom z naszej parafii życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej. 

 

11.Od soboty, 1 października do poniedziałku  włącznie, podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 głoszone będą kazania o tematyce franciszkańskiej, przygotowujące nas do godnego przeżycia Uroczystości ku czci Naszego Zakonodawcy, Świętego Ojca Franciszka z Asyżu.

 

12.Tegoroczna jesienna seria Kursu Przedmałżeńskiego odbędzie się w soboty 9 i 16 października w godzinach 10.00 – 15.00. Zapisy na początku pierwszego spotkania.

 

13.Na stoliku z prasą i ołtarzach bocznych są wyłożone do pobrania kartki, na których można wpisywać zmarłych na wypominki listopadowe i roczne. Zapisane, przynosimy do zakrystii    i kancelarii.

 

14.W zakrystii można nabyć Kalendarze na rok 2023 wydrukowane przez Diecezję Łowicką.

 

15.Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej. Wszystkim przybyłym do naszej świątyni życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

 

16.W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie + Janinę Siejka. Niech Miłosierny Bóg da jej udział w światłości wiekuistej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie. Niech odpoczywa      w pokoju wiecznym.

 

                                             ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE …