Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie -18.09.2022 r.

Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła

1.Dziś przypada  Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

 

2.Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

 

3.W najbliższych dniach, we wtorek i środę, tj. 20 i 21 września w naszym klasztorze będzie mieć miejsce Wizytacja Generalna, w związku z przyszłoroczną Kapitułą Prowincjalną. Na polecenie Ojca Generała Naszego Zakonu,  przeprowadza ją O. Wizytator Generalny, O. Alan Brzyski z Wrocławia, przełożony prowincji św. Jadwigi Śląskiej. We wtorek o godz. 18.30 Msza Święta Wspólnotowa pod przewodnictwem Ojca Wizytatora. Na to modlitewne spotkanie serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Sympatyków. Nie wyobrażamy sobie, by  na tej Eucharystii mogło zabraknąć Kogoś ze wspólnot istniejących w naszej klasztornej parafii.

 

4.W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła    i Ewangelisty. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Podczas Mszy Świętej wieczornej pomodlimy się w intencjach Rodziny Żywego Różańca.

 

5.W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.

 

6.Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu  Bierzmowania   w najbliższy czwartek, 22 września o godz. 17.00.

 

7.Informujemy, że spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych odbędzie się w poniedziałek,     26 września o godz. 19.00. 

 

8.Wszystkich Jubilatów, Solenizantów tego tygodnia i Was – Drogie Siostry i Czcigodni Bracia, którzy dzisiaj w naszej świątyni  uczestniczyliście we Mszy Świętej, niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską,  umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.  

 

9.W minionym tygodniu odszedł do domu Ojca + Jacek Jeziorski. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…

                                               ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE …