Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie -14.08.2022 r.

Dwudziesta Niedziela Zwykła

1.Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia (kolekta mszalna). Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

 

2.Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte ze Słowem Bożym w naszej świątyni tego dnia według porządku niedzielnego.

 

3.W polskiej tradycji Jutrzejsza Uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

 

4.Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

 

5.We wtorek, 16 sierpnia podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej w intencji  O. Gustawa i Br. Rocha, którzy obchodzą swoje imieniny.

 

6.W środę, podczas Mszy Świętej wieczornej pomodlimy się w intencjach, które zaniesie do Boga Rodzina Żywego Różańca.

 

7.Ojcu Gustawowi, Bratu Rochowi i Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej. Wszystkim, uczestniczącym we Mszy Świętej dzisiaj w naszej świątyni, życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

 

8.Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na spłatę chorwackiego urządzenia powstrzymującego wodę penetrującą  ściany naszej świątyni. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelki dar na ten cel.

 

9.W minionym  tygodniu odeszła do domu Ojca + Janina Sieczka. Niech miłosierny Pan, okaże jej swoją łaskę i wprowadzi do krainy życia wiecznego. Wieczny odpoczynek racz  jej dać Panie …

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę, 17 sierpnia – Święty Jacek, (1200-1257), kapłan, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;

– w sobotę, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji,  doktor Kościoła.

                                             ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE