Skip to main content
 • Dziś Czwarta Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako ŚWIATOWY DZIEŃ  TRĘDOWATYCH ustanowiony w 1954 roku. Modlimy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prosimy o łaski i Boże wsparcie dla tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze szanując godność każdego człowieka.
 • W środę, podczas Mszy Świętej wieczornej pomodlimy się w intencjach, które przedłoży Bogu Grupa Biblijna Św. Hieronima.
 • Najbliższy czwartek, to pierwszy miesiąca lutego. Od godz. 17.00 Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a godz. 18.30 Msza Święta w intencji o świętość dla kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 • W piątek, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Pana Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan   i ludu Izraela”. W naszej świątyni Msze Święte ze Słowem Bożym, błogosławieństwem  i poświęceniem świec o godz. 7.00; 8.00; 17.00 i 18.30.
 • Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Swoją modlitwą wesprzemy wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu  i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Poprosimy też Boga o nowe  i święte powołania do życia zakonnego w naszej Prowincji. Ofiary, które złożymy na tacę wesprą klasztory sióstr klauzurowych w naszej diecezji.
 • Z racji, że jest to pierwszy piątek lutego od godz. 15.00 Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 Msza Święta i spowiedź dla dzieci i młodzieży. Przed południem odwiedziny chorych. Nowych chorych, którzy pragną odwiedzin kapłana    z posługą sakramentalną, prosimy  zgłaszać w zakrystii, kancelarii czy też do klasztoru.
 • W pierwszą sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Św. o godz. 8.00. Liturgię zakończmy wspólnym odmówieniem cząstki Różańca Świętego.
 • W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Program wizyty dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz  na stronie internetowej klasztoru      i parafii. Wizytę w dni powszednie rozpoczynamy od godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00.  W tym tygodniu kancelaria parafialne będzie czynna w poniedziałek, wtorek i w sobotę w godzinach 9.00 – 10.00.
 • Parafian, którzy z różnych względów nie mogli gościć u siebie  kapłana z wizytą duszpasterską, a pragną tego modlitewnego spotkania, informujemy, że czwartek –          1 lutego i sobota – 3 lutego są dniami uzupełniającymi. Gotowość dodatkowego przyjęcia kapłana zgłaszamy w kancelarii, zakrystii lub też w klasztorze.
 •  Zapraszamy wszystkie dzieci na ferie z naszym Duszpasterstwem Młodych: w najbliższy   wtorek   i czwartek w ramach „Przedpołudnia w Klasztorze” gry i zabawy od 9.00 do 14.00,   a w sobotę od 16.00 do 20.00 wieczór filmowy. Szczegóły w gablocie, na naszej stronie internetowej oraz    w mediach społecznościowych Duszpasterstwa Młodych.
 • Już dzisiaj zapowiadamy, że od 19 lutego nasze Duszpasterstwo Młodych rozpoczyna nową inicjatywę dla dzieci ze Szkoły Podstawowej. W każdy poniedziałek od 14 do 18 wolontariusze zapraszają do spędzenia czasu w naszym Klasztorze. W cotygodniowym programie wspólne odrabianie lekcji, warsztaty kreatywne, integracyjne i mnóstwo dobrej zabawy.
 • W minionym tygodniu naszą Wspólnotę Parafialną pożegnał + Marek Oleksiewicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym ….
 • Wszystkim przeżywającym w rozpoczynającym się tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności. Wszystkim Wam – Drogie Siostry i Czcigodni Bracia – przybyłym dzisiaj do naszej franciszkańskiej świątyni na niedzielną Mszę Świętą, życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE