Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie 08.05.2022 r.

Czwarta Niedziela Wielkanocna

1.Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszej bernardyńskiej prowincji i w Seminarium Duchownym w Łowiczu.

 

2.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

3.Jutro, 9 maja przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

 

4.We wtorek piąty tydzień Nowenny przed czerwcową uroczystością św. Antoniego z Padwy. Msze Święte ze Słowem Bożym i nabożeństwo ku czci świętego cudotwórcy o godz. 8.00 i 18.30.

 

5.W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II.

 

6. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

 

7.W naszej świątyni nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy w domach rodzinnych.

 

8.Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone na tacę. Są one pomocne w uregulowaniu należności za zamykane konfesjonały i chrzcielnicę.

 

9.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia. Wszystkim Uczestniczącym w naszej świątyni w niedzielnej Mszy Św. życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

 

                                               ŚWIĘTY MICHALE  ARCHANIELE ….