Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie -03.07.2022 r.

Trzynasta Niedziela Zwykła

1.Dziś Czternasta Niedziela Zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł  i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

 

2.Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie, adoracja  i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na zakończenie każdej Mszy Świętej.

 

3.Jutro, w poniedziałek 4 lipca podczas Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.30 pomodlimy się    w intencjach, które przedstawi Bogu Koło Przyjaciół Radia Maryja.

 

4.Zachęcamy do uczestnictwa w cotygodniowych nabożeństwach sprawowanych w naszym kościele:

– we wtorek, do św. Antoniego z Padwy, po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.30;

– w środę, do Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00;

– w czwartek, do św. Jana Pawła II, po Mszy Świętej o godz. 18.30;

– w piątek, do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00.

 

5.W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.

 

6.Czwartek, 7 lipca będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Msza Święta o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.30.

 

7.W piątek, 8 lipca, obchodzimy święto św. Jana z Dukli /ok.1414-1484/, patrona naszej bernardyńskiej prowincji; kapłana, gorliwego duszpasterza i teologa.

 

8.Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 23 lipca br.. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przy wejściu do kościoła. Koszt to 60 zł., zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

 

9.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej. Wszystkim – Uczestniczącym we Mszy Świętej w naszej świątyni – życzymy miłej  i błogosławionej niedzieli, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku  i szczęśliwych powrotów do domu.

 

10.Zmarłym, które w ostatnim tygodniu odeszły do Pana: ++ Krystynie Wawrzyniak i Irenie  Kopczyńskiej wypraszajmy łaskę wiecznego życia: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…         

 

                                               ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE ….