Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie -16.06.2022 r.

Boże Ciało

1.Dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. W naszej świątyni Msze Święte o godz. 7.00; 8.30; 10.00 i 18.30. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy przejdzie /przeszła/ ulicami naszego miasta po Mszy Świętej sprawowanej w kościele św. Andrzeja Apostoła o godz. 11.00. Przez udział w procesji wyznamy /wyznaliśmy/ naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie Eucharystycznym. / 18.30 nie czytać:  Włączmy się więc  czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. / tylko na 18.30 /:

 

2.Dziękujemy Wspólnotom z naszej klasztornej parafii, którzy przygotowywali dekoracje ołtarzy na dzisiejszą procesję: przy DPS: Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej, LSO i Grupie Biblijnej Św. Hieronima, na placu przed kościołem Straży Grobu Pańskiego. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich ministrantów, lektorów, całej służby liturgicznej, osób niosących chorągwie, feretrony i inne znaki religijne oraz dziewczynek sypiących kwiatki. Dziękujemy policji za zabezpieczenie trasy  procesji. Serdeczne „Bóg zapłać” składamy, na ręce Przewielebnego Księdza Dziekana, proboszcza parafii farnej, Czcigodnym Kapłanom z parafii św. Andrzeja Apostoła, którzy w tym roku poprowadzili procesję, …. Za wszelkie dobro i pomoc Wszystkim niech Bóg hojnie wynagradza swoją łaską.

 

3.Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Z racji Oktawy Bożego Ciała, od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja  z Najświętszym Sakramentem.

 

4.Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 23 lipca br.. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przy wejściu do kościoła. Koszt to 60 zł., zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

 

                                               ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE …