1.Dziś, w kalendarzu liturgicznym przypada XIII Niedziela Zwykła w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże Przykazania. Niech na drogach rozpoczynającego się wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie nam troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenia świątyń i udziału we Mszy Świętej.
2.Zapraszamy na ostatnie już w tym roku nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, sprawowane do wtorku włącznie o godz. 18.00.
3.Jutro, w poniedziałek, 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. W naszej świątyni Msze Święte ze Słowem Bożym o godz. 7.00; 8.00 i 18.30. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 pomodlimy się w intencjach Grupy Biblijnej Św. Hieronima.
4.W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
– 2 lipca, w pierwszy czwartek, od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu o uświęcenie kapłanów, a o godz. 18.30 Msza Święta w intencji powołań do służby w Kościele Chrystusowym.
– w pierwszy piątek, 3 lipca nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego po Mszy Świętej o godz. 8.00 rano. Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej. Z racji wakacji, nie ma Mszy Świętej o godz. 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja od godz. 15.00. Po Mszy Świętej wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z racji wakacji nie ma obchodu chorych po parafii.
– w sobotę, 4 lipca po Mszy Świętej o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Liturgię zakończymy odmówieniem cząstki różańca.
5.Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy, w niedzielę 12 lipca. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 7.00. Natomiast Franciszkański Zakon Świeckich również organizuje pielgrzymkę do Częstochowy, w sobotę 18 lipca. Wyjazd o godz. 6.00. W obu przypadkach koszt od osoby to 100 zł. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
6.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy udanych wyjazdów, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata. Wszystkim Państwu – modlącym się dzisiaj w naszej świątyni – życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

