Skip to main content

1.Dziś, w kalendarzu liturgicznym przypada XIII  Niedziela Zwykła w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże Przykazania. Niech na drogach rozpoczynającego się wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie nam  troski o życie duchowe,   o modlitwę osobistą, nawiedzenia świątyń i udziału we Mszy Świętej.

2.Zapraszamy na ostatnie już w tym roku  nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa,  sprawowane do wtorku  włącznie o godz. 18.00.

3.Jutro, w poniedziałek, 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.  Święty  Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. W naszej świątyni Msze Święte ze Słowem Bożym o godz. 7.00; 8.00 i 18.30. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 pomodlimy się w intencjach  Grupy  Biblijnej Św.  Hieronima.

 4.W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

–  2 lipca, w pierwszy czwartek, od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu o uświęcenie kapłanów, a o godz. 18.30 Msza Święta w intencji powołań do służby w Kościele Chrystusowym.

–  w  pierwszy piątek, 3 lipca  nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego po Mszy Świętej o godz. 8.00 rano. Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej. Z racji wakacji, nie ma Mszy Świętej o godz. 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja od godz. 15.00. Po Mszy Świętej wieczornej  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z racji wakacji nie ma obchodu chorych po parafii.

–  w sobotę, 4 lipca po Mszy Świętej o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Liturgię zakończymy odmówieniem cząstki różańca.

5.Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy, w niedzielę 12 lipca. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 7.00. Natomiast Franciszkański Zakon Świeckich również organizuje pielgrzymkę do Częstochowy, w sobotę 18 lipca. Wyjazd o godz. 6.00. W obu przypadkach koszt od osoby  to 100 zł. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

6.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy udanych wyjazdów, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata. Wszystkim Państwu – modlącym się dzisiaj w naszej świątyni  –  życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.