Skip to main content

Zmarł o. Krystyn Mroczka

+ O. KRYSTYN ADAM MROCZKA OFM

 Syn Dominika i Stefanii z d. Telep
Urodzony: 09.03.1967 r. w Jaśle
Wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych: 08.09.1987 r.
Pierwsza profesja: 09.09.1988 r.
Profesja uroczysta: 04.10.1992 r.
Święcenia prezbiteratu: 14.05.1994 r.

Posługiwał w następujących miejscach i pełnił funkcje:

  • 1994-1999 – Dukla – katecheta, spowiednik i kaznodzieja,
  • 1999-2002 – Kalwaria Z. (MB Aniel.) – magister junioratu, spowiednik i kaznodzieja,
  • 2002-2010 – Dukla – spowiednik i kaznodzieja, duszpasterz na Puszczy św. Jana,
  • 2010-2011 – Kalwaria Z. (MB Aniel.) – pustelnik na Pustelni św. Marii Magdaleny,
  • 2011-2012 – Piotrków Trybunalski – spowiednik i kaznodzieja,
  • 2012-2020 – Łęczyca – kapelan szpitala i DPS-u, moderator FMO,
    – 2014-2020 – wikary klasztoru i wikariusz parafii,
  • 2020-2021 – Kraków – spowiednik i kaznodzieja.

Przeżył 54 lata, w tym 33 lat w zakonie, 27 lat w kapłaństwie.
Ostatni klasztor pobytu: Kraków.
Zmarł 13.12.2021 r. w Hutkach k. Olkusza.