Skip to main content

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia

W środę, 8 grudnia, obchodziliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to UROCZYSTOŚC PATRONALNA W NASZEJ PARAFII.  Wieczornej, ODPUSTOWEJ EUCHARYSTII – przewodniczył  i Słowo Boże wygłosił KS. BP WOJCIECH OSIAL. W tej Mszy Świętej wspólnie z nami modlili się także: Definitor Generalny naszego Zakonu – o. Konrad Cholewa, Minister Prowincjalny – o. Teofil Czarniak, Sekretarz Prowincji – o. Hadrian Kamasinni Ojcowie przybyli z Prowincji oraz Księża z  naszego dekanatu pod przewodnictwem ks. Dziekana Sławomira Sobierajskiego.

Była to chwila modlitewnej wdzięczności Panu Bogu z racji: 75 rocznicy powrotu naszych współbraci do klasztoru w Łęczycy, 40 rocznicy utworzenia parafii oraz 50 rocznica utworzenia przy naszym klasztorze wspólnoty Straży Grobu Pańskiego. Materialną pamiątką tego wydarzenia są zamykane konfesjonały i chrzcielnica, które pobłogosławił i poświecił Jego Ekscelencja Ks. Bp Wojciech.

Ks. Bp pobłogosławił też w tym dniu dzieci, które w naszej parafii przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej i poświęcił  medaliki pierwszokomunijne.